KakUaFaq.ru

Пляжний футбол

Відео: Пляжний ФУТБОЛ | AIR SHOTS CHALLENGE

Популярність футболу в світі вже понад півтора століття ні в кого не викликає сумнівів. В даний час навіть засновник цієї гри, англійці, не заперечують впливу Бразилії і її гравців на такий стан речей. Але в Бразилії з її кліматичними особливостями зростання майстерності гравців починається в самому дитинстві, а найбільш підходящим місцем для цього служать великі піщані пляжі, на яких відточується індивідуальну майстерність гравця. Багато футболістів після завершення своєї футбольної кар`єри присвячували себе вихованню підростаючого покоління, а так як сила і техніка у них залишалася, то і навчені досвідом ветерани грали на піску. Згодом виявилося, що такі ігри привертають увагу глядачів своєю активністю, динамізмом, демонстрацією поблизу найвищої техніки володіння м`ячем, яку з трибуни стадіону на великому футболі не завжди видно. Кілька пробних телевізійних трансляцій показали, що такі змагання користуються великою популярністю у глядача, поряд з пляжним волейболомібаскетболом, які в телевізійному показі завжди виглядають дуже привабливо. До того ж, поява на майданчику таких суперзірок світового футболу, як Зіко, Ромаріо, іспанців Мігеля і Хуліо Санітоса, легендарного футболіста Франції та Англії Еріка Кантора призвело до того, що телебачення почало всесвітню трансляцію таких поєдинків практично на всі розвинені країни світу, що в свою чергу підтягнуло спонсорів.

Відео: Пляжний футбол. Чемпіонат світу 2015. 1/4 фіналу. Бразилія - Росія 16.07

Глядача приваблює те, що на піску можна бігати, а гравцеві необхідно мати філігранною технікою володіння м`ячем у статичному положенні, вміти бити по ньому з будь-яких положень. Невеликі розміри поля сприяють динамічності гри. Згідно з правилами Всесвітньої організації Пляжного футболу розмір поля становить 37 х 28 м, розмір воріт запозичили з гандболу. На полі грають п`ять чоловік, чотири польових і воротар. Грають три тайми по 12 хв. з трихвилинним перервами між таймами. Нічиїх не буває, або грається додатковий тайм до «золотого» гола, тобто до першого забитого м`яча, або проводиться серія пенальті. З огляду на таку невелику кількість польових гравців, динамізм гри досягає великих значень. В іграх суперників високого класу в середньому забивається не менше 10-12 м`ячів за гру, а ударів по воротах налічують понад 50.

У пляжний футбол грають босоніж, із захисного обмундирування можна застосовувати щитки на гомілки і воротарські рукавички. Правилами передбачена можливість прямого удару по воротах з будь-якої точки поля, а якщо порушуються правила на половині суперників, то стінки не вибудовується.

Починаючи з середини 90-х років минулого століття, почали проводитися неофіційні чемпіонати світу. Як правило, вони проводилися в Бразилії на всесвітньо відомих пляжу Копакабана в Ріо-де-Жанейро.

З 2005 року змагання стали проводити на офіційному рівні, де, як і належить за статусом, збірна Бразилії виграє практично всі змагання.

Відео: Пляжний футбол: ТОП-10 голів ігрового уїк енду №8!

Пляжний футбол отримав величезне поширення. Для проведення різноманітних змагання готують спеціальні майданчики з привізним піском, щоб виключити можливість поранення гравців.

У Росії проводяться чемпіонати країни, і розігрується національний кубок. Переможці чемпіонатів беруть участь в численних змаганнях на рівні Європи та світу.